DA-4350 4 канали 350W дигитален засилувач на класа-Д

Краток опис:

 • Дигитален засилувач на моќност за технологија на вклучување
 • Засилувач на напојување PA-класа со минимална потрошувачка на енергија
 • Помалку простор во решетката и помалку генерација на топлина
 • Четири канални засилувачи на струја во единица за монтирање на решетката 19 ”
 • Номинална излезна моќност на 120W, 240W, 350W и 500W со четири канали
 • Четири канални одделни излези на звучници 4-16Ω / 100V
 • Балансиран влез на XLR преку конектор за феникс за четири канали
 • Секој влез со посебна контрола на добивката.
 • Секој четири канали со висок филтер.
 • Вградена функција за автоматско подготвеност за заштеда на потрошувачка на енергија
 • Одделете четири индикатори за канал за заштита, клип, влез и излез
 • Комплетен краток спој, преоптоварување, висока температура, клип и DC заштита
 • Широк влез за наизменична струја од 110V до 230V

детали за производот

Тагови производ

ДИГИГТАЛ-КОНФЕРЕНЦИСКИ-СИСТЕМ
Опис Засилувач на напојувањето со четири канали од класа-Д
модел ДА-4120 ДА-4240 ДА-4350 ДА-4500
Номинален излез на електрична енергија 4x120W 4x240W 4x350W 4x500W
Излез на звучник 8Ω и 100V
Чест одговор L / H Исечете 20Hz-20KHz (+ 1 / -2 dB)
L / H Исечете ON 70Hz-10KHz (+ 1 / -3dB)
Внесете 0,775V, 0dBu, балансиран феникс конектор со четири канали
Влезна импеданса 10KΩ
THD <0,1% (1KHz / -3dBv, 100W)

S / N Сооднос

> 80dB

Кросталк

> 60dB, 1KHz, Макс

Потрошувачка на енергија

1200W

Напојување

Широк влез за наизменична струја од 110V & 230V, 50-60Hz

димензија

482 (Ш) x420 (Г) x44 (В) мм

Тежина

9,0 кг

Гаранција

3 години гаранција и бесплатни резервни делови

Гуангжу Q&S Audio Co, Ltd

адреса

Соба 604, Центар за размена, Panyu Tian An hi-tech еколошки парк, бр.555

Е-пошта

sales01@peas-pa.com

телефон

Продажба: 020-66679288

часа

Понеделник-Петок 9ч за да се 6 часот попладне

Сабота,  недела: Затворено

Сакаат да работат со САД?


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!